Kategorie
Uncategorized

Etui gumowe czy plastikowe – jakie wybrać?

Kupując nowy telefon, nabywca od razu po odebraniu go bądź nawet jeszcze wcześniej poszukuje odpowiedniego pokrowca. Właściwie dobrany case stanowi nie tylko estetyczną ozdobę, ale przede wszystkim doskonały sposób na zabezpieczenie smartfona. Etui gumowe czy plastikowe – jakie wybrać? Które z nich najlepiej ochroni cenny sprzęt? 

Rodzaje etui

Na rynku istnieje obecnie kilka czołowych rodzajów etui, a każdy z nich różni się głównie materiałem, z jakiego został wykonany. Oto kilka przykładów.

  • gumowe etui na telefon – jest w większości wykonane z silikonu w tym z poliwęglanu lub poliuretanu. Tego typu modele są giętkie i potrafią dobrze dostosować się do niestandardowych rozmiarów telefonu. Świetnie amortyzują upadki, co jest najważniejszą kwestią w kwestii pokrowców. Dodatkowo casy z tego materiału są odporne na ścieranie. Co istotne, mają jedną wadę – żółknięcie z czasem użytkowania. Jeśli jednak często czyścisz etui, takie ślady użytkowania nie powinny być widoczne;
  • skórzane etui – te modele są chyba najbardziej eleganckie ze wszystkich wymienionych, dlatego wybiera się je często do użytku w towarzystwie telefonów służbowych. Tego typu model również chroni smartfon w trakcie upadku, ale niestety nie tak dobrze, jak case’y zrobione z innych materiałów. Warto dodać, że skórzane egzemplarze najczęściej przybierają kształt futerałów lub kabur;
  • materiałowe etui – mają najwięcej różnych kombinacji, ponieważ znajdziesz wśród nich egzemplarz z praktycznie każdym nadrukiem, jaki jesteś sobie w stanie wyobrazić. Wiele firm oferuje możliwość naniesienia na akcesorium własnej grafiki. Najczęściej takie etui wykonane są z plastiku. Niestety, w tego typu case’ach w trakcie upadku telefon jest bardzo słabo amortyzowany i często ulega uszkodzeniu.
  • aluminiowe etui – podobnie do wymienionych powyżej materiałowych modeli, aluminiowe akcesorium służy jedynie do ochrony przed niewielkimi uszkodzeniami jak zarysowanie czy upadki z niedużych wysokości. Case’y tego typu mają po prostu się dobrze prezentować.

Etui gumowe czy plastikowe – jakie wybrać?

Podczas wyboru własnego sprzętu warto kierować się swoimi odczuciami i tym, do czego potrzebujesz etui. Jeśli jesteś osobą z natury ostrożną, a Twój smartfon praktycznie nie miewa wypadków, warto wybrać aluminiowe lub plastikowe etui na telefon. W ten sposób poprawisz wygląd urządzenia, podkreślisz jego wyjątkowość. Jeśli natomiast często upuszczasz urządzenie i boisz się, że za którymś razem się uszkodzi, warto zainwestować w gumowe lub skórzane etui. Te rodzaje znacznie lepiej amortyzują telefon w trakcie upadku.

Warto dodać, że pojawiają się również etui wodoodporne, przeznaczone dla osób, które często przebywają w środowisku wodnym. Mowa tu o plażowiczach, sportowcach czy osobach, które bardzo często używają telefonu w wannie, jacuzzi lub basenie. Dlatego na pytanie. jakie etui lepsze – gumowe czy plastikowe, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od preferencji użytkownika.

Jaki kształt etui najlepiej się sprawdzi?

Istnieje kilka różnych kształtów etui, do których należą między innymi futerały, kabury, wsuwaki na telefon czy bumpery. Każdy z nich jest inny dlatego, aby wybrać odpowiedni typ case’a, należy dostosować go do własnych preferencji. Warto dodać, że etui gumowe czy silikonowe mają tutaj zdecydowanie większe pole do popisu, gdyż są w stanie lepiej się dostosować do preferencji i kształtu telefonu.

Szkło hartowane na telefon. Czym ono jest i jakie najlepiej wybrać?

Coraz popularniejsze staje się zabezpieczanie telefonu nie tylko za pomocą etui. Warto zaopatrzyć się w specjalne szkiełko czy folię, które mają za zadanie wzmacniać ekran, aby ten nie pękł. Zaopatrzenie się w tego typu produkt jest jak najbardziej niezbędne, gdyż często zdarza się, że urządzenie upada na wyświetlacz. Dlatego warto wyposażyć telefon w to akcesorium.

Przy zakupie szkła hartowanego powinieneś się kierować nie względem estetycznym, a wytrzymałością danego modelu, która jest mierzona w skali od 1 H do 10 H. Najmocniejsze szkła są w stanie wytrzymać nawet bezpośrednie uderzenie młotkiem.