Kategorie
Uncategorized

Czy można wypożyczyć samochód bez karty kredytowej?

Wypożyczanie samochodu to dzisiaj opcja, z której korzysta coraz większa liczba kierowców. Dzięki niej nie trzeba kupować swojego auta, by móc wygodnie i niezależnie przemieszczać się po polskich drogach. Z drugiej strony każda wypożyczalnia stawia jakieś warunki, na jakich można wypożyczyć jeden z dostępnych w jej ofercie samochodów.

Zapisy w umowie dotyczą nie tylko zakresu świadczonych usług, ale również dostępnych form płatności. Czy można wypożyczyć samochód bez karty kredytowej? W jaki sposób to zrobić, by transakcja przebiegła w sposób bezpieczny, a zarazem pomyślny dla obu stron? Czy opłata kartą debetową za wynajem samochodu to opcja dostępna dla wszystkich?

Wynajem auta – czy karta kredytowa jest zawsze potrzebna?

Wynajęcie samochodu to nie to samo, co pożyczenie środków pieniężnych. Dlatego trzeba liczyć się z tym, że do klienta wypożyczalni aut podchodzi się z ograniczonym zaufaniem. Z tego też powodu często zadaje się pytanie, jak wynająć samochód bez karty kredytowej.

Okazuje się, że wiele wypożyczalni np. oferujących wynajem aut w Tarnowie, preferuje kartę kredytową jako podstawową formę rozliczenia płatności za korzystanie z wynajmu auta. Dlaczego ta opcja jest opłacalna dla firmy wypożyczającej samochody? Ponieważ pracownik może łatwo zabezpieczyć się finansowo w razie nagłych, nieprzewidzianych wydatków, blokując środki, które znajdują się na rachunku kredytowym swojego klienta. Ma w ten sposób również pewność, że wypożyczający pokryje wszystkie koszty, do jakich zobowiązuje go zawarta umowa z wypożyczalnią.

O ile takie rozwiązanie bardzo odpowiada wypożyczalni, o tyle dla jej klienta jest ono mniej satysfakcjonujące. Nic więc dziwnego, jeśli przedstawiciel firmy usłyszy na początek pytanie potencjalnego klienta, jak wynająć auto bez karty kredytowej. Nie wszyscy pracownicy wypożyczalni znajdą odpowiedź, która będzie zadowalająca dla kogoś, kto chciałby nająć samochód. Jak się bowiem okazuje, wciąż nie ma zbyt wielu takich firm, które oferowałyby alternatywne metody płatności do regulowania opłat za pomocą karty kredytowej.

Czy można wynająć samochód, płacąc inaczej niż kartą kredytową?

Im więcej niezadowolonych kierowców opuszcza siedzibę wypożyczalni samochodów, tym więcej jest powodów do zmartwień dla takiej firmy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że klient prędzej czy później znajdzie dogodną dla siebie ofertę wynajęcia auta i nie będzie to ta, z której właśnie zrezygnował.

Poza tym, pierwsze nie najlepsze wrażenie, jakie ktoś wynosi z wypożyczalni, nie działa dobrze na morale w firmie. Wpływa również na płynność finansową i dalszy rozwój, a przecież posiadaną flotę samochodów trzeba utrzymywać, konserwować, itp.

Opłacenie wypożyczenia auta gotówką

Z takich przyczyn niektóre wypożyczalnie wychodzą naprzeciw potrzebom kierowców, którzy chcieliby inaczej regulować płatności niż za pomocą karty kredytowej. Wśród innych dostępnych metod, z jakimi można się spotkać, widnieje wpłacenie gotówki za wynajęcie auta. Jednak w takim przypadku wypożyczający samochód zobowiązany jest zwykle do opłacenia najmu z góry za cały okres, co nie wszyscy mogą uznać za atrakcyjne rozwiązanie.

Płatność kartą debetową

O wiele większym zainteresowaniem cieszy się opłacanie kartą debetową wynajmu samochodu. Wtedy klient czuje, że jest traktowany w sposób cywilizowany, bo wypożyczalnia ufa na tyle, że nie blokuje środków na karcie ani nie zmusza do uregulowania wszystkiego od razu. Płatność kartą debetową to także wygodny sposób uiszczania opłat związanych z abonamentem za wypożyczenie auta. Można wręcz poczuć się tak, jakby dokonywało się zakupu w markecie, a cała operacja finansowa nie zajmuje więcej niż jedną, dwie minuty.

Regulacja abonamentu za pomocą przelewu bankowego

Najbardziej poszukiwaną opcją płatności za abonament jest po prostu zwykły przelew bankowy. Można wtedy dostarczyć kotę w dowolny sposób, zarówno kartą debetową, w placówce banku, jak i przez Internet. W dodatku wykonując przelew na konto wypożyczalni samochodów, jej klient ma pełną kontrolę nad swoimi środkami i księgowaniem wypłat.

W razie konieczności klient posiada także dostęp do potwierdzenia wykonania przelewu, gdyby np. wypożyczalnia nie zaksięgowała wpłaty lub miała awarię systemu. Płatność za pomocą tej metody jest zatem bezpieczna, uniwersalna i komfortowa dla większości kierowców, którzy chcieliby skorzystać z usługi wynajęcia auta w wypożyczalni samochodów.