Kategorie
Uncategorized

Czy na diecie keto można jeść czekoladę?

Dieta ketogenna ma wielu zwolenników. Wprowadzenie ciała w stan ketozy umożliwia łatwiejsze uzyskanie wymarzonej wagi poprzez utratę tłuszczu. Dodatkowo ten rodzaj diety ma za zadanie poprawiać funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, a także stanowić wsparcie dla osób zmagających się z padaczką poprzez łagodzenie objawów tej choroby. Mimo to dieta keto należy do diet dość restrykcyjnych, a podstawą tego sposobu odżywiania jest duża ilość tłuszczu w diecie i eliminacja węglowodanów. Dzięki temu ciało może osiągnąć stan, w którym energia będzie przez nie pozyskiwane z tłuszczu. Taki sposób odżywiania może budzić obawy osób, które cenią sobie słodką przekąskę w ciągu dnia.

Na szczęście na rynku jest coraz większy wybór słodkości skierowanych do osób na diecie keto. Istnieje również możliwość, samodzielnego przygotowania słodyczy, korzystając ze słodzików takich, ja stawia, czy ksylitol, a także mąki o niskiej zawartości węglowodanów takiej jak migdałowa, czy kokosowa, a także orzechy, czy kakao. Do takiej przekąski można dodać również owoce o niskiej zawartości węglowodanów. Można do nich zaliczyć przede wszystkim owoce, jagodowe takie, jak maliny, jeżyny, jagody czy truskawki. Odpowiednimi składnikami deserów na diecie ketogenicznej są dodatkowo olej i masło z kokosa, a także nabiał, taki jak m.in. mascarpone, ricotta czy wszelkiego rodzaju śmietany.

Dieta keto czekolada – czy można ją jeść?

Miłośnicy tego wyrobu mogą zadawać sobie pytanie, czy na diecie keto można jeść czekoladę. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaka czekolada jest przez nich rozpatrywana. W sklepach z dietetyczną żywnością można znaleźć coraz więcej produktów dostosowanych do jadłospisu osób na keto. Keto czekolady składają się przede wszystkim ze sporej zawartości kakao, z kolei cukier jest zawsze zastąpiony słodzikiem np. erytrytolem. Ważnym składnikiem takiego wyrobu może być również masa i masło kakaowe. Klienci mają do dyspozycji różnorodne smaki m.in. mleczny, malinowy, karmelowy, o smaku pomarańczy, truskawki czy z dodatkiem orzechów laskowych lub migdałów. Dzięki temu osoby uwielbiające słodki smak czekolady mogą się nim bez wahania delektować bez obaw o wytrącenie ich ze stanu ketozy. Korzyścią z tego rozwiązania jest również możliwość korzystania z zalet, jakie są związane ze spożywaniem produktów zawierających dużą zawartość kakao. Wśród nich można wymienić m.in. pobudzanie organizmu do produkcji serotoniny, tym samym zapewniając lepszy nastrój, a także sprawniejsze funkcjonowanie układu nerwowego, co w sposób korzystny wpływa na funkcjonowanie mózgu poprzez poprawienie koncentracji. Oprócz tego obecne w czekoladzie kakao przeciwutleniacze wpływają całościowo korzystnie na dobrostan organizmu.

Jaka czekolada na keto będzie dobrym wyborem – propozycje dostępne na rynku

Decydując się na dodatek do swojej diety słodkiego przysmaku, jakim jest czekolada, podstawowym kryterium będzie dostosowanie składu do reguł diety. W większości sklepów oferujących przekąski zadedykowaną osobom na keto można znaleźć propozycję słodyczy w tym czekolady. Korzystając z oferty dostępnej na stronie https://ketosklep.pl/kategoria/keto-slodycze/keto-czekolady/ klient ma możliwość wyboru spośród wielu propozycji takich marek, jak PURE&good, BeKeto czy Sweet Switch, a także Funky Fat Foods. Można wybierać spośród zarówno ciemnych, jak i mlecznych czekolad w ulubionych smakach. Dzięki tym propozycjom osoba na diecie ketogenicznej może włączyć do swojej diety pyszny deser, który jest w pełni dostosowany do wymogów diety ketogenicznej, a jednocześnie dostarcza nabywcy przepyszne doznania smakowe wynikające z wykorzystania do produkcji wysokiej jakości składników. Niektóre z propozycji są wzbogacone o olej MCT, co dodatkowo wspomaga wytwarzanie przez organizm ketonów, co stanowi dodatkowe wsparcie w ketozie. Wybierając ketosklep, klient ma pewność, że produkt został dokładnie sprawdzony pod kątem jakości. Produkty dostępne w tym internetowym sklepie cieszą się również pozytywną opinią wśród konsumentów.