Kategorie
Uncategorized

Ile kosztuje firma przeprowadzkowa?

Przeprowadzki mieszkań w Warszawie i w innych miastach organizowane są przez specjalne firmy transportowe. Ktoś powie, że wynajmowanie takich ekip jest zbędne, biorąc pod uwagę generowanie kosztów. Można przecież samemu wszystko przewieźć. Czy aby na pewno?

Warto nie brać pod uwagę kosztów, ale ilość nerwów, jaka wiąże się z przeprowadzką. Nie tylko, jeżeli chodzi o domy, mieszkania, ale w szczególności o firmy, gdzie do przewiezienia jest ogromna ilość rzeczy.

Współpraca z firmą przeprowadzkową – ile kosztuje taka opcja?

Ile kosztuje firma przeprowadzkowa? W sposób jednoznaczny nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Istnieje kilka czynników, które mają wpływ na finalny koszt wynajęcia specjalistów. Mowa tutaj o takich kwestiach jak:

  • odległość do przebycia;
  • rodzaj prac do wykonania (m.in. czy obejmą wynoszenie jedynie rzeczy z mieszkania, czy też wsparcie przy pakowaniu);
  • ilość i wartość przewożonego mienia (każda firma posiada stosowne OC na wypadek wyrządzenia szkód na mieniu klienta podczas przewożenia rzeczy, chociaż z takimi wypadkami na ogół nie ma się do czynienia);
  • zakres i rodzaj wymaganych zabezpieczeń;
  • zakres pakowania i rozpakowania mienia;
  • czas trwania przeprowadzki;
  • liczba pracowników, która będzie konieczna do wykonania danego zlecenia.

Szczególnej uwagi wymagają przeprowadzki, które odbywają się pomiędzy miastami czy też między krajami. Trzeba liczyć się z tym, że taki proces będzie o wiele droższy. Na szczęście wiążą się z nim koszty, które ponoszone są tylko raz.

Stawki w firmach przeprowadzkowych

Chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie, ile kosztuje firma przeprowadzkowa, można co nieco opowiedzieć o stawkach obowiązujących w firmach. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, z kim będziesz mieć do czynienia. W końcu każdy ma prawo narzucić własną kwotę. Można jednak podać średnią, z jaką na pewno się spotkasz w przypadku dużych miast. Stawki ustalane są za godzinę w przypadku pracy samochodu i kierowcy lub innych pracowników.

Za godzinę pracy kierowcy liczy się na ogół od 80 do 120 zł. Kierujący autem wraz z pomocnikiem to koszt ok. 200 zł za godzinę. Za sam dystans do pokonania nalicza się na ogół 2 zł/km. Jeżeli chcesz wiedzieć, ile może kosztować Cię taka operacja z udziałem firmy przeprowadzkowej, możesz poprosić o wykonanie kosztorysu. Dzięki temu podejmiesz decyzję, czy taka współpraca będzie się opłacać, czy lepiej samodzielnie zabrać się za realizację całego procesu.

Korzyści ze współpracy z firmą przeprowadzkową

Tak naprawdę koszt firmy przeprowadzkowej możesz już sobie wyobrazić. Czas więc spojrzeć na to, czy naprawdę obecność takiej ekipy jest zawsze konieczna. No cóż, wszystko tak naprawdę zależy od tego, z jaką dokładnie sytuacją masz do czynienia.

Jeżeli masz do przewiezienia tylko kilka pudeł z rzeczami i pamiątkami, na pewno będziesz w stanie poradzić sobie samodzielnie z takim wyzwaniem. Nawet jeżeli nie posiadasz własnego auta, na pewno znajdziesz kogoś, kto wesprze Cię w trakcie transportu wszystkich przedmiotów.

Jednak w przypadku większej ilości rzeczy, gdzie pod uwagę bierze się m.in. meble, firma przeprowadzkowa jest jak najbardziej wskazana. Chociażby z tego względu, że oszczędzisz sobie przy całym procesie sporej ilości nerwów.

Nie ma co ukrywać – przeprowadzka stanowi skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga zaangażowania operacyjno-logistycznego oraz dużej siły. Nie każdy jest w stanie sobie tę siłę zapewnić, a co tu dopiero mówić o innych elementach jak chociażby pojemny samochód, aby zmieścić wszystkie elementy wyposażenia. Potrzebne są także materiały do pakowania, które profesjonalna firma przeprowadzkowa jest w stanie załatwić na życzenie klienta. Jak więc widać, warto skorzystać ze specjalistycznego wsparcia – chociażby dlatego, aby mieć większy komfort psychiczny.

Obecnie nie powinieneś mieć trudności z tym, aby znaleźć dla siebie dobrą firmę, która będzie w stanie pomóc podczas organizacji przeprowadzki. W internecie znajdziesz wiele ogłoszeń ekip pochodzących z dużych, jak również mniejszych miast.