Kategorie
Uncategorized

Jak ćwiczenia z kettlebell wpływają na sylwetkę?

Aktywność fizyczna jest jednym z podstawowych zasad zdrowego stylu życia. W połączeniu z dietą przynosi pozytywne rezultaty w aspekcie zdrowotnym i sylwetkowym. Dzięki treningom można zmienić swoją sylwetkę na lepszą. Do jednych z obecnie popularnych rodzajów są ćwiczenia z kettlebell.

Ćwiczenia z kettlebell – czym są i na czym polegają

Ćwiczenia z kettlebell są bardzo efektywnym rodzajem treningu. Kettlebell są żelaznymi odważnikami, które w zależności od potrzeb mają różną ciężkość i rozmiar. Obecnie spotkać można tego rodzaju sprzęty na siłowniach, ale również dostępne są w sklepach sportowych. Zakres ćwiczeń przy wykorzystaniu kettlebell jest bardzo szeroki. Dzięki czemu można wykonać dowolnie wybrane przez siebie ćwiczenie. Polegają one na ćwiczeniach z ciężarem dopasowanym do własnych możliwości. Ćwiczenia może wykonywać praktycznie każdy, kto preferuje trening z obciążeniem.

Ćwiczenia z kettlebell – zalety

Zalet ćwiczeń z kettlebell jest bardzo dużo. Mają niewątpliwie pozytywny wpływ na kształtowanie sylwetki. Dzięki ćwiczeniom z kettlebell można skutecznie zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej, nabrać masy mięśniowej, ukształtować sylwetkę, ujędrnić ciało. Korzystać z treningu mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, niezależnie od wieku. Wagę sprzętu można dobrać indywidualnie, na tyle, o ile jest możliwe wykonać poszczególne ćwiczenie. Zaletą ćwiczeń z kettlebell jest ich różnorodność. Dzięki obciążeniom można trenować poszczególne partie ciała: pośladki, ramiona, nogi, brzuch, plecy. Umożliwia to kształtowanie całej sylwetki, która nabierze odpowiednich proporcji. Ćwiczenia z kettlebell można wykonywać nie tylko na siłowni, ale też w domu.

Ćwiczenia z kettlebell – gdzie najlepiej ćwiczyć

Możliwości, jakie daje trening z kettlebell, jest wiele. Osoby, które chcą ćwiczyć pod okiem trenera, muszą udać się na siłownie lub salę fitness, która oferuje treningi z kettlebell. W miastach takich jak Zielona Góra – kettlebell treningi prowadzone są w studiach lub salach typu crossfit. Warto zapisać się na takie zajęcia, gdzie dodatkowo motywuje do treningu trener bądź grupa. Oczywiście osoby, które z różnych powodów wolą trenować w domu mogą wyposażyć się w sprzęt, a następnie zapoznać się poprzez filmiki na YouTube z ćwiczeniami.

Gdzie kupić kettlebell w Zielonej Górze?

Kettlebell można w większości kupić w sklepach sportowych. Kettlebell w Zielonej Górze dostępne będą w większych sklepach, typu Decathlon lub Athletic Sport. Z reguły tego typu sklepy posiadają większy asortyment. Natomiast od czasu do czasu sprzęty takie, jak kettlebell dostępne są również w większych marketach, typu Lidl, Biedronka czy Netto.

Ćwiczenia z kettlebell bardzo pozytywnie wpływają na sylwetkę. Dzięki treningom z tym obciążeniem można uzyskać szczupłą sylwetkę, rozbudować mięśnie poszczególnych części ciała. Skóra staje się bardziej jędrna, a u kobiet wyraźnie zmniejsza się widoczność cellulitu. Efekty przy wykonywaniu ćwiczeń mogą pojawić się już po kilku tygodniach, co daje niesamowitą satysfakcję. Decydując się na trening z obciążeniem, zdecydowanie warto wybrać ćwiczenia z kettlebell.