Kategorie
Uncategorized

Pościel z kory czy bawełny – którą wybrać?

Dobór właściwej pościeli ma bardzo istotny wpływ na jakość wypoczynku podczas snu. Nieodpowiedni jej dobór może spowodować nadmierne przegrzanie, przemarznięcie czy też wystąpienie podrażnień w przypadku osób mających podatną podrażnienia skórę. Z tego powodu warto przed przystąpieniem do zakupów dokładnie zapoznać się z szeregiem typów dostępnych pościeli oraz z właściwościami poszczególnych materiałów. Do najpopularniejszych należą pościel z bawełny, z satyny oraz z kory. Na jaką z nich należy się zdecydować? Jak dobrać pościel do konkretnej pory roku? 

Pościel z kory czy bawełny, a może elegancka satyna? Która nich będzie dla nas najbardziej komfortowa?

 

Wybierając pościel do sypialni często kierujemy się osobistymi upodobaniami,  na przykład wyglądem pościeli. Często zależy nam, aby kolory były dopasowane do wystroju wnętrza i dobieramy ciekawe wzory, aby pościel wyglądała atrakcyjnie. Jednak nie tylko wygląd pościeli ma znaczenie. Jak wspomnieliśmy na początku bardzo ważne są właściwości tkanin, z których wykonana jest pościel. Bierzemy również pod uwagę jego właściwości i czy spełnia nasze oczekiwania. Na przykład, jeśli wolisz spać w nieco chłodniejszym pokoju, wybór pościeli zapewniającej ciepło nie będzie dobrą decyzją. Natomiast świetnie sprawdzi się w mroźne zimowe noce. Zastanówmy się więc nad tym uważnie. Przy wyborze pościeli staraj się nie kierować najniższą ceną, ale składnikami i jakością wykonania. Dzięki temu wybrana przez nas pościel nie posłuży nam przez kilka miesięcy, ale przynajmniej kilka  ładnych lat.

Pościel z kory bawełnianej to najpopularniejsza odmiana pościeli na naszym rynku. Jej nazwa wzięła się od tekstury, która swoim wyglądem i strukturą łudząco przypomina korę drzewa, jest nieco chropowata i zarazem nieregularna w dotyku. Pościel z kory jest mało kłopotliwym w konserwacji materiałem, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzi się w domach, w których brakuje czasu na wykonywanie dodatkowych obowiązków domowych. Pościel z kory nie potrzebuje bowiem żelazka, a po wypraniu wysycha bardzo błyskawicznie. Może być prana w pralkach w temperaturze 40-60 stopni. Wadą dla bardzo wielu osób może jednak być tekstura — jej chropowatość może drażnić, szczególnie delikatną dziecięcą skórę. Masa pościeli z kory także się różni. Dostępne są kory cienkie i znacznie grubsze. Należy to uwzględnić przy dokonywaniu zakupu, ze względu na to, że pościel z grubszej kory jest cięższa i nie sprawdzi się w upalne, wakacyjne noce. 

Klasyczna pościel z bawełny to niemalże pozbawiony wad zakup. Tego rodzaju pościel świetnie sprawdzi się w przypadku codziennego użytkowania, tak dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na sklepowych półkach dostępne są rozmaite wzory i kolory, można więc dobrać ją do niemal wszystkich aranżacji. Bawełna, jako naturalny materiał, jest bardzo odporna na działanie upływającego czasu, zatem jej kupno to rzeczywiście trafiona decyzja. Jest ona miła w dotyku, dlatego gwarantuje wygodę w czasie naszego snu. Ma unikatowe cechy, które sprawią, że w okresie zimowym zapewni nam ciepło, a latem przyjemny chłodek. Pościel z bawełny jest też higroskopijna i gwarantuje prawidłowy obieg powietrza, dlatego nasz organizm nie będzie się przegrzewał. To wszystko ma na celu zapewnić nam jak największe poczucie wygody w czasie snu. Wielką zaletą pościeli bawełnianej jest także jej szeroka dostępność i niewygórowana cena. Odpowiednio dopasowana pościel zapewni nam wygodę w trakcie snu i znacznie wpłynie na jej jakość! 

A zatem decyzja – pościel z kory czy z bawełny – jest naprawdę dość trudna. Oba materiały mają zarówno zalety, jak i wady. Najlepiej po prostu zaopatrzyć się  zarówno w pościel z kory, jak i z bawełny. Dzięki temu dowiemy się, który materiał bardziej nam odpowiada. 

Ogromny wybór pościeli znajdziemy na stronie internetowej: https://posciel.biz/posciel-egipska. Jeżeli będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości, który rodzaj pościeli będzie dla nas najbardziej odpowiedni,  to możemy poprosić o poradę pracownika sklepu. Oni doskonale znają cały asortyment.