Kategorie
Uncategorized

Usługi wykończeniowe – czym są?

Zarówno budowa nowego domu, jak i generalny remont posiadanego mieszkania to bardzo duży wysiłek, który wymaga odpowiednich nakładów finansowych oraz doświadczonych fachowców. Bardzo ważne jest również, aby każdy kolejny etap został dokładnie zaplanowany. Dzięki temu inwestor będzie mógł cieszyć się z dobrze urządzonego, eleganckiego mieszkania. Wiele osób decyduje się na samodzielne wykańczanie czterech ścian. Jednak aby mieć pewność, że całość zostanie wykonana profesjonalnie, warto zdecydować się na usługi wykończeniowe w Lublinie.

Usługi wykończeniowe w Lublinie — na czym polegają?

Samo zbudowanie domu nie oznacza, że domownicy mogą od razu się do niego wprowadzać. Przed tym konieczne jest wykonanie prac wykończeniowych. Jest to ostatni etap budowy domu, po którym można już wprowadzić się do obiektu. Prace wykończeniowe to wszelkie czynności oraz działania, które są niezbędne, aby oddać dany budynek do użytku. Bez tego dom jest określany jako “w stanie surowym”, a więc bez drzwi, okien, czy instalacji elektrycznej.

Wbrew powszechnej opinii, prace wykończeniowe to nie samo malowanie ścian, układanie płytek, czy montaż drzwi. Oczywiście, elementy te są niezwykle ważne i wchodzą w zakres prac wykończeniowych, stanowią jednak zaledwie ich małą część. Prace wykończeniowe w Lublinie to wiele różnych etapów, w tym ocieplanie budynków, poddaszy oraz wykonywanie instalacji grzewczej i elektrycznej. Ważne jest jednak zachowanie odpowiedniej kolejności. Dzięki temu prace z pewnością przebiegną sprawnie i po niedługim czasie domownicy będą mogli wprowadzić się do budynku.

Prace wykończeniowe — etapy

Prace wykończeniowe to bardzo złożony proces, który składa się z wielu etapów. Bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności, co pozwoli na sprawne wykonywanie kolejnych zadań. Pierwszym etapem prac wykończeniowych zawsze jest montaż różnego rodzaju instalacji. Może to być oświetlenie, elektryka, czy ogrzewanie, na przykład podłogowe. Dzięki temu wszystkie rury oraz przewody zostaną ukryte w ścianach i podłogach, więc nie będą widoczne.

Następnie ekipa może wykańczać ściany oraz podłogi. W dalszym kroku można przejść do wstawiania lekkiej zabudowy i szpachlowania. Montuje się także podwieszane sufity. Ostatnim etapem, jakim wykonuje ekipa remontowa, jest malowanie ścian oraz sufitów, układanie płytek, paneli, czy innych nawierzchni. Na tym etapie montuje się również urządzenia sanitarne, takie jak zlewy, ubikację, czy wannę.

Zachowanie odpowiedniej kolejności podczas wykonywania prac wykończeniowych jest szczególnie ważne w kontekście ekonomicznym oraz czasowym. Pozwala to uniknąć błędów. Przykładowo montowanie sufitów po malowaniu ścian mogłoby uszkodzić świeżo nałożoną farbę. Dzięki odpowiedniej kolejności nie ma więc potrzeby ponownego wykonywania wcześniej zrobionych czynności. Z tego też powodu fachowcy wykonujący usługi wykończeniowe w Lublinie skupiają się na tym, aby każdy kolejny etap był wykonany w sposób rzetelny oraz solidny.